SADPAL katalizator do spalania sadzy 1kg
Opis
SADPAL katalizator do spalania sadzy 1kg
- Atest Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Technologii Nieorganicznej ITN/99/90.
- Najczęściej zadawane pytania
- Właściwości sadpalu
- Sposób użycia, jak używać?
Głównym przeznaczeniem produkt, jest oczyszczenie komina, paleniska z sadzy. Sadpal dopala sadzę, która pozostaje w komorach spalinowych.
SADPAL POSIADA LICZNE ATESTY, KTÓRE POTWIERDZAJĄ TO, ŻE JEST TO PRODUKT BEZPIECZNY ORAZ SKUTECZNY.
Do głównych Atestów zaliczamy:
- Atest Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Technologii Nieorganicznej ITN/99/90.
- Ekspertyzę Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - w zakresie korozji pieców.
- Ekspertyzę Politechniki Warszawskiej - Wydziału Inżynierii Środowiska dotyczącą likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu.
- Opinię Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Środowiska, w zakresie wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne.
- pinię Politechniki Śląskiej - Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w zakresie wpływu preparatu na wkładkę kominową z blach nierdzewnych w kominkach i piecach CO
Stosując Sadpal uczestniczysz czynnie w Ochronie Środowiska. Wspólnie dbając o dobro naszej planety pozostawiamy przyszłym pokoleniom czystszą planetę.
DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ SADPAL?
- Ograniczamy emisje dwutlenku siarki do atmosfery o 12-20% z tytułu oszczędności zużycia węgla,
- Zmniejszenie zawartości SO 2 i NOx w spalinach o 10-20%,
- Zmniejszenie korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny,
WŁAŚCIWOŚCI SADPALU:
- Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.
- Stosowanie "SADPALU" nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20).
- "SADPAL" poprawia żywotność i sprawność cyklonów, multicyklonów i elektrofiltrów.
- Nie jest środkiem palnym ani toksycznym, nie wybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu jego niewłaściwego zastosowania lub przedawkowania. Z powodzeniem jest stosowany od 1991 r. w kilkuset zakładach oraz u tysięcy odbiorców indywidualnych.
- "SADPAL" likwiduje sadzę i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla.
- Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO 2 o 10-20% i NOx o 5-10% jest efektem ich związania przez składniki "Sadpalu".
Aby sadpal spełniał swoją funkcję należy go odpowiednio stosować. Ważne aby Sadpal stosować systematycznie, dzięki czemu likwidujemy osady, złogi, instalacji grzewczych. Po zastosowaniu "Sadpalu" - w wyniku wypalenia lepiszcza jakim jest sadza - skorupa (złogi) zmienia swoją strukturę, rozluźnia się i opada. Nowa powłoka jest wypalana na bieżąco - ścianki pieca pozostają czyste. Produkt nie powoduje glejowania (ekranów) elementów grzejnych - nie zawiera w swoim składzie dolomitu.
Dzięki tym wszystkim zaletom Sadpalu nie spada sprawność grzewcza pieców. Osady sadzy i innych aznieczyszczeń na ściankach pieca zmniejszają jego sprawność.
SPOSÓB UŻYCIA, JAK UŻYWAĆ?
Po rozgrzaniu paleniska, wysypać w ilości odpowiadającej objętości czubatej łyżeczki „Sadpalu” prosto w ogień na żar (do dozowania stosować plastykowe łyżeczki). Po około 30 minutach w razie potrzeby wsypać drugą porcję, w taki sam sposób.
Przy systematycznym stosowaniu wystarczy czubata łyżka na 3 – 6 kg żaru. W każdym piecu i kominku inaczej przebiegają procesy spalania, a z tym wiąże się sposób podawania „Sadpalu”. Ogólnie lepiej jest podać mniej, a częściej dopóki nie dobierze się optymalnej dawki. Do paliw suchych węgiel, drewno, trociny daje się mniejsze dawki; przy paliwach mokrych, o niższej kaloryczności stosuje się dawki wyższe (średnio 1,5 – 3,0 kg na 1 tonę węgla ).
Preparat jest mieszaniną soli nieorganicznych, które wchłaniają wilgoć z powietrza, dlatego należy przechowywać „SADPAL” w oryginalnych opakowaniach. Składować go w suchym, przewiewnym miejscu bez kontaktu z przedmiotami metalowymi (może spowodować korozje). Wchodzące w jego skład sole mineralne są bardzo higroskopijne. Wilgotność ‘SADPALU” jest zmienna i jest uzależniona od wilgotności otoczenia.